CGA2B1X7S1C474K050BC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA2B1X7S1C474K050BC |
Description | CAP CER 0.47UF 16V X7S 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA2B1X7S1C474K050BC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |