C3216C0G2J392J085AA
DigiKey Part Number
445-14640-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14640-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14640-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216C0G2J392J085AA
Description
CAP CER 3900PF 630V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216C0G2J392J085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)