B82422T1392J000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 2.569
Datasheet
3.9 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 250 mA 1.3Ohm Max 2-SMD, J-Lead
B82422T1392J000
DigiKey Part Number
B82422T1392J000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422T1392J000
Description
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.3 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B82422T1392J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.3Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
60MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)