ACT45B-101-2P-TL003
DigiKey Part Number
445-3959-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3959-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3959-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT45B-101-2P-TL003
Description
CMC 100UH 150MA 2LN 5.8KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.8 kOhms @ 10 MHz 150mA DCR 2Ohm
EDA/CAD Models
ACT45B-101-2P-TL003 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
5.8 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
150mA