ZWS75BAF-24
DigiKey Part Number
285-ZWS75BAF-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS75BAF-24
Description
AC/DC CONVERTER 24V 75W
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
ZWS75BAF-24 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
84%
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
5.90" L x 1.97" W x 1.30" H (150.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Approval Agency
CE
Current - Output 1
3.2 A