MLG0402Q15NJT000
DigiKey Part Number
445-9478-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9478-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9478-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0402Q15NJT000
Description
FIXED IND 15NH 140MA 2.6 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 nH Unshielded Multilayer Inductor 140 mA 2.6Ohm Max 01005 (0402 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0402Q15NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
2.6Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
3 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
01005 (0402 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.009" (0.22mm)