CGA6M3X8R1C685K200AB
DigiKey Part Number
445-13058-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13058-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13058-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6M3X8R1C685K200AB
Description
CAP CER 6.8UF 16V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6.8 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6M3X8R1C685K200AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)