C4520C0G3F100F085KA
DigiKey Part Number
445-2363-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2363-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2363-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4520C0G3F100F085KA
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G 1808
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±1pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4520C0G3F100F085KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±1pF
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)