C2012X7R1V474K125AB
DigiKey Part Number
445-14549-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14549-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14549-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7R1V474K125AB
Description
CAP CER 0.47UF 35V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7R1V474K125AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)