SMK316B7152KF-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 2.397
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 5.040
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
1500 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)