QMK432B7474KM-T
DigiKey Part Number
587-1401-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1401-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1401-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QMK432B7474KM-T
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QMK432B7474KM-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)