QMK212B7152KD-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | QMK212B7152KD-T-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QMK212B7152KD-T |
Description | CAP CER 1500PF 250V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1500 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | QMK212B7152KD-T Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |