LSXBD3030KKT100M
DigiKey Part Number
587-LSXBD3030KKT100MTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LSXBD3030KKT100MCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LSXBD3030KKT100MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSXBD3030KKT100M
Description
FIXED IND 10UH 510MA 450 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Wirewound Inductor 510 mA 450mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
500mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
450mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
35MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)