LMK107BJ684MA-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 620
Datasheet
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
In Stock: 140
0.68 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
LMK107BJ684MA-T
DigiKey Part Number
LMK107BJ684MA-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK107BJ684MA-T
Description
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMK107BJ684MA-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)