LCXND3030QKT220MNG
DigiKey Part Number
587-LCXND3030QKT220MNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
587-LCXND3030QKT220MNGCT-ND - Cut Tape (CT)
587-LCXND3030QKT220MNGDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCXND3030QKT220MNG
Description
FIXED IND 22UH 470MA 520 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 470 mA 520mOhm 1212 (3030 Metric)
EDA/CAD Models
LCXND3030QKT220MNG Models
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
520mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
20MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1212
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
470mA
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)