FBMH4516HM851NTV
DigiKey Part Number
587-3838-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-3838-1-ND - Cut Tape (CT)
587-3838-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBMH4516HM851NTV
Description
FERRITE BEAD 850 OHM 1806 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
850 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1806 (4516 Metric) 1.5A 100mOhm
EDA/CAD Models
FBMH4516HM851NTV Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Height (Max)
0.071" (1.80mm)
Impedance @ Frequency
850 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)