TI900-300-300-0.12-0
DigiKey Part Number
1168-1385-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TI900-300-300-0.12-0
Description
THERM PAD 300MMX300MM WHT
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 300.00mm x 300.00mm Square
Category
Thickness
0.0050" (0.127mm)
Manufacturer
t-Global Technology
Material
Silicone
Series
Backing, Carrier
Viscose
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Active
Thermal Conductivity
1.8W/m-K
Type
Conductive Insulator Pad
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Base Product Number
Outline
300.00mm x 300.00mm