TGH-0164-01
DigiKey Part Number
1168-TGH-0164-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGH-0164-01
Description
ALUMINIUM HEAT SINK 16.4X16MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink Aluminum Top Mount
Category
Length
0.630" (16.00mm)
Mfr
Width
0.646" (16.40mm)
Series
Fin Height
0.394" (10.00mm)