TG-T1000-93.5-93-0.25-5PT
DigiKey Part Number
1168-TG-T1000-93.5-93-0.25-5PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-T1000-93.5-93-0.25-5PT
Description
THERM TAPE 93.5X93MM W/ADH WHT
Detailed Description
Thermal Pad White 93.50mm x 93.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
Category
Thickness
0.0100" (0.254mm)
Thermal Conductivity
1.0W/m-K
Shape
Rectangular
Outline
93.50mm x 93.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C) or Below