TG-A373S-310-310-1.0-1A
DigiKey Part Number
1168-TG-A373S-310-310-1.0-1A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A373S-310-310-1.0-1A
Description
THERM PAD 310MMX310MM W/ADH YLW
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Yellow 310.00mm x 310.00mm Square Adhesive - One Side
Category
Outline
310.00mm x 310.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Bulk
Adhesive
Adhesive - One Side
Part Status
Obsolete
Color
Yellow
Usage
Multi
Thermal Conductivity
2.0W/m-K