TG-A2200-20-10-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A2200-20-10-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A2200-20-10-1.0
Description
THERM PAD 20MMX10MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 20.00mm x 10.00mm Rectangular Tacky - One Side
Category
Outline
20.00mm x 10.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Packaging
Box
Adhesive
Tacky - One Side
Part Status
Active
Color
Gray
Usage
Multi
Thermal Conductivity
2.2W/m-K