DC0025/01-TG-A482K-0.1-0
DigiKey Part Number
1168-DC0025/01-TG-A482K-0.1-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DC0025/01-TG-A482K-0.1-0
Description
THERM PAD 36.83X21.29MM RED
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Red 36.83mm x 21.29mm Rectangular
Category
Outline
36.83mm x 21.29mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0039" (0.100mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Box
Color
Red
Part Status
Not For New Designs
Thermal Conductivity
2.3W/m-K