SXT22418FA17-24.576M
DigiKey Part Number
2388-SXT22418FA17-24.576M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT22418FA17-24.576M
Description
CRYSTAL 24.576MHZ 18 PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz ±10ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT22418FA17-24.576M Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24.576 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)