SF11592A-1092HSL.GN
DigiKey Part Number
259-1382-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF11592A-1092HSL.GN
Description
FAN AXIAL 92X25MM 115VAC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 115VAC Square - 91.5mm L x 91.5mm H Sleeve 36.0 CFM (1.01m³/min) 2 Wire Leads
Category
Noise
39.0dB(A)
Manufacturer
Sunon Fans
Power (Watts)
12.00W
Series
RPM
2750 RPM
Packaging
Bulk
Termination
2 Wire Leads
Operating Temperature
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Voltage - Rated
115VAC
Approval Agency
CE, CUR, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Weight
0.617 lb (280.00 g)
Width
25.50mm
Current Rating (Amps)
0.110A
Air Flow
36.0 CFM (1.01m³/min)
Voltage Range
85 ~ 125VAC
Static Pressure
0.180 in H2O (44.8 Pa)