CDRH125NP-680MC
DigiKey Part Number
308-1454-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1454-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1454-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH125NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 1.5A 120 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Inductor 1.5 A 120mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)