SMBJ28CA-TR
DigiKey Part Number
497-14744-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-14744-1-ND - Cut Tape (CT)
497-14744-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ28CA-TR
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.4V Clamp 13.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ28CA-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V