SMBJ13A-TR
DigiKey Part Number
497-7449-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7449-1-ND - Cut Tape (CT)
497-7449-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ13A-TR
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21.5V Clamp 29A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SMBJ13A-TR Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V