ESDA6V1-5W6 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 963
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 7.805
Datasheet
Littelfuse Inc.
In Stock: 1.243
In Stock: 779
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-323-6L
ESDA6V1-5W6
DigiKey Part Number
497-6634-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-6634-1-ND - Cut Tape (CT)
497-6634-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA6V1-5W6
Description
TVS DIODE 3VWM SOT3236L
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ESDA6V1-5W6 Models
Category
Power - Peak Pulse
100W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Unidirectional Channels
5
Supplier Device Package
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Base Product Number
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V