RVCU2512FT10M0
DigiKey Part Number
738-RVCU2512FT10M0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RVCU2512FT10M0CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RVCU2512FT10M0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RVCU2512FT10M0
Description
RES, HV, 2512, 10 MOHM, 1%, 1W
Detailed Description
10 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
EDA/CAD Models
RVCU2512FT10M0 Models
Temperature Coefficient
100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)