RPCQ2512JT220R
DigiKey Part Number
738-RPCQ2512JT220RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RPCQ2512JT220RCT-ND - Cut Tape (CT)
738-RPCQ2512JT220RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPCQ2512JT220R
Description
RES, PULSE, 2512, 220 OHM, 5%, 4
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±5% 4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
EDA/CAD Models
RPCQ2512JT220R Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)