RNF12FTC301R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 515
In Stock: 99
301 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12FTC301R
DigiKey Part Number
RNF12FTC301R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTC301R
Description
RES 301 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF12FTC301R Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)