RAVF104DJT200R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RAVF104DJT200R |
Description | RES ARRAY 4 RES 200 OHM 0804 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 200 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RAVF104DJT200R Models |
Category | Power Per Element 62.5mW |
Manufacturer Stackpole Electronics Inc | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Grade Automotive |
Part Status Active | Qualification AEC-Q200 |
Circuit Type Isolated | Mounting Type Surface Mount |
Resistance (Ohms) 200 | Package / Case 0804, Convex, Long Side Terminals |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
Number of Resistors 4 | Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) |