MCJ0603ZT0R00
DigiKey Part Number
738-MCJ0603ZT0R00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCJ0603ZT0R00
Description
RES SHUNT, 0603, JUMPER, 26A
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Metal Element
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MCJ0603ZT0R00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Mfr
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Series
Supplier Device Package
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)