HVCB2512BDE100M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HVCB2512BDE100M |
Description | RES 100M OHM 0.1% 2W 2512 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 MOhms ±0.1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | HVCB2512BDE100M Models |
Category | Features High Voltage, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2512 (6332 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm) |