T4002M02F2MBR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T4002M02F2MBR |
Description | SMD TERMINAL BLOCK 2P 6A 300V |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.157" (4.00mm) Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Mating Orientation Horizontal with Board |
Manufacturer Supirit Inc. | Current 6 A |
Series | Voltage 300 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Wire Gauge 18-24 AWG |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Levels 1 | Wire Termination Screwless - Push Button Clamp |
Positions Per Level 2 | Color Natural |
Pitch 0.157" (4.00mm) |