SIT8924BM-21-33E-12.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BM-21-33E-12.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BM-21-33E-12.000000
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V