F1C2-151613W-330M
DigiKey Part Number
595-F1C2-151613W-330MTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F1C2-151613W-330M
Description
FIXED IND 33UH 9A 22.2 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Wirewound Inductor 9 A 22.2mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
F1C2-151613W-330M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
16A
DC Resistance (DCR)
22.2mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.654" L x 0.610" W (16.60mm x 15.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)