N800BH-80-80-0.5
DigiKey Part Number
3153-N800BH-80-80-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N800BH-80-80-0.5
Description
NON-SILICONE THERMAL CONDUCTIVE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 80.00mm x 80.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Material
Non-Silicone
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bag
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
11W/m-K
Usage
Thermally Conductive
Shelf Life
120 Months
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Shipment
Shape
Square
Storage/Refrigeration Temperature
Room Temperature
Outline
80.00mm x 80.00mm