N800A-80-80-0.5
DigiKey Part Number
3153-N800A-80-80-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
N800A-80-80-0.5
Description
NON-SILICONE THERMAL CONDUCTIVE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Pink 80.00mm x 80.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Thickness
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Shiu Li Technology Co., Ltd.
Material
Non-Silicone
Series
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bag
Color
Pink
Part Status
Active
Thermal Conductivity
5.0W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
120 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Shipment
Outline
80.00mm x 80.00mm