S1W0-5630278003-0000003S-00003 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | S1W0-5630278003-0000003S-00003 |
Description | LED 5630 WARM WHT 2700K SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting 5630 White, Warm 2700K 3-Step MacAdam Ellipse 2.78V 65mA 120° 2211 (5630 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | CRI (Color Rendering Index) 80 |
Mfr | Current - Max 200mA |
Series | Viewing Angle 120° |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 2211 (5630 Metric) |
Color | Supplier Device Package 5630 |
CCT (K) 2700K 3-Step MacAdam Ellipse | Size / Dimension 0.205" L x 0.118" W (5.20mm x 3.00mm) |
Flux @ 25°C, Current - Test 35lm (Typ) | Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm) |
Current - Test 65mA | Thermal Resistance of Package 10°C/W |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.78V | Base Product Number |