PBM282FXE20
DigiKey Part Number
2300-PBM282FXE20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PBM282FXE20
Description
PB, PB, SQ.28, FOR PB3D, , ,
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar Stepper Motor Hybrid Frame Size Step 48VDC
Category
Diameter - Shaft
0.197" (5.00mm)
Mfr
Length - Shaft and Bearing
0.787" (20.00mm)
Series
Mounting Hole Spacing
0.906" (23.00mm)
Packaging
Box
Termination Style
Wire Leads with Connector
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 40°C
Type
Hybrid
Rotor Inertia
0.19gcm²
Coil Type
Bipolar
Approval Agency
CE, cURus, TUV
Voltage - Rated
48VDC