FJH-20-D-10.00-4
DigiKey Part Number
FJH-20-D-10.00-4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJH-20-D-10.00-4
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 0.5MM 10"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 10.0" (254.0mm)
EDA/CAD Models
FJH-20-D-10.00-4 Models
Number of Conductors
20
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)