CL05C151JB5NNNC
DigiKey Part Number
1276-1046-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1046-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1046-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05C151JB5NNNC
Description
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CL05C151JB5NNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)