CP203475H
DigiKey Part Number
102-4043-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CP203475H
Description
PELTIER, 30 X 30 X 4.75 MM, 2 A,
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
TEC (Thermoelectric Cooler) 18.2W @ 27°C 2 A 80°C
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CP203475H Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Delta Tmax @ Th
70°C @ 27°C
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Height
4.75mm
Series
Number of Stages
Box
Current - Max
2 A
Part Status
Active
Voltage - Max
15.7 V
Type
TEC (Thermoelectric Cooler)
Resistance
6.7 Ohms
Size / Dimension
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Operating Temperature
80°C
Qmax @ Th
18.2W @ 27°C