Image for XFP536045.158400I is not available
XFP536045.158400I
DigiKey Part Number
800-XFP536045.158400I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XFP536045.158400I
Description
XTAL OSC XO 45.1584MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.1584 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±25ppm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
94mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
8-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)