70T3319S133BFI
DigiKey Part Number
70T3319S133BFI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70T3319S133BFI
Description
IC SRAM 4.5MBIT PAR 208CABGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mbit Parallel 133 MHz 4.2 ns 208-CABGA (15x15)
Category
Memory Interface
Parallel
Mfr
Clock Frequency
133 MHz
Packaging
Tray
Access Time
4.2 ns
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
2.4V ~ 2.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)