RTXE-2520ED333-C-16.000-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RTXE-2520ED333-C-16.000-TR |
Description | XTAL OSC TCXO 16MHZ 3.3V HCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±2.5ppm |
Series | Absolute Pull Range (APR) ±1ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 4.8mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |