RT3215-32.768-9-TR-10PPM
DigiKey Part Number
2151-RT3215-32.768-9-TR-10PPMTR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RT3215-32.768-9-TR-10PPMCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RT3215-32.768-9-TR-10PPMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT3215-32.768-9-TR-10PPM
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Detailed Description
32.768 kHz ±10ppm Crystal 9pF 65 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
9pF