RSF-915.000-26000-1411-TR
DigiKey Part Number
2151-RSF-915.000-26000-1411-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-915.000-26000-1411-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-915.000-26000-1411-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-915.000-26000-1411-TR
Description
FILTER SAW 915MHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
915MHz Frequency General Purpose RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 2.5dB 26MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2.5dB
Manufacturer
Raltron Electronics
Applications
General Purpose
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency - Center
915MHz
Size / Dimension
0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Bandwidth
26MHz