RSF-2140.000-60000-1109-TR-NS5
DigiKey Part Number
2151-RSF-2140.000-60000-1109-TR-NS5TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RSF-2140.000-60000-1109-TR-NS5CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RSF-2140.000-60000-1109-TR-NS5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF-2140.000-60000-1109-TR-NS5
Description
FILTER SAW 2.14GHZ 5-SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.14GHz Frequency RF SAW Filter (Surface Acoustic Wave) 1.6dB 60MHz Bandwidth 5-SMD, No Lead
Category
Bandwidth
60MHz
Manufacturer
Raltron Electronics
Insertion Loss
1.6dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
5-SMD, No Lead
Part Status
Active
Height (Max)
0.021" (0.55mm)
Frequency - Center
2.14GHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)